Eski Beşiktaşlı Mehmet Özdilek’ten Serdar Topraktepe vurgusu! ‘En iyi tercih olduğunu gösterdi’

Fernando Santos ile vedalaşan Beşiktaş, Serdar Topraktepe yönetiminde ilk maçına çıktı. Siyah-beyazlılar, Dolmabahçe’de Ankaragücü’nü 2-0 mağlup etti. Beşiktaş’ın galibiyetini spor yorumcuları değerlendirdi.

Beşiktaş’ın zaferi sonrası Mehmet Özdilek, Serdar Topraktepe ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu.

“SERDAR TOPRAKTEPE BEREKETİ”

Beşiktaş’ın galibiyetinin Serdar Topraktepe’den kaynaklı olduğunu belirten Mehmet Topal, “Bu galibiyet Serdar Topraktepe bereketi. Bundan önceki müsabakalarda Kasımpaşa, Rize ve Hatay’ı farklı yendi. Ve bugün Beşiktaş oyuncularını çok daha rahatlamış gördük” dedi.

Futbolcuların Serdar Topraktepe’yi çok iyi tanıdığını vurgulayan Mehmet Topal, “Serdar hocayı takımdaki oyuncular çok iyi tanıyor. Hem karakter olarak hem insan olarak çok düzgün ve başarılı bir teknik adam. Geçmişteki maçlara göre daha iyi bir Beşiktaş vardı” ifadelerini kullandı.

Serdar Topraktepe’nin tercihlerini doğru bulan Mehmet Topal, “Geçmişe göre çok etkili Beşiktaş yoktu ama daha iyi Beşiktaş vardı. Geçen hafta oyuncuların kendi mevkisinde oynamadığı anlarda sıkıntılar vardı. Bu hafta doğru oyuncu tercihleriyle Beşiktaş’ın iyi oyununu gördük. Serdar hocanın Muleka tercihinin en büyük sebebi Ankaragücü’nün geriden çok iyi oyun kurarak çıktığını bildiği için baskı yapıp kazandığı toplarla atağı sonuçlandırmaya odaklandı” diye konuştu.

Beşiktaş’ın oyun yapısına dikkat çeken Mehmet Topal, “Beklerinde vermiş olduğu olumlu katkı vardı ilk 45 dakikada. Beşiktaş ilk yarıda iyi bir oyun oynadı. İkinci yarıda da zaman zaman Ankaragücü’ne çok fazla kaptırdı. Beşiktaş bugün moral açısından istediği çok önemli bir 3 puan aldı. Lige erken havlu atmaları bir avantaj da olabilir. Gelecek sezonun kadrosu çok önemli. Kalacak ve gidecek oyuncular var. Oyunculara da iş düşüyor. Performanslarını bir an önce yukarı çıkarmak isteyeceklerdir” yorumunda bulundu.

Siyah-beyazlıların kalan haftaları iyi değerlendirmesi gerektiğini belirten Mehmet Topal, “Beşiktaş son 5 haftalık süreci iyi değerlendirirse önümüzdeki sene için doğru yapılanma ile çok ciddi bir rakip haline gelebilir” dedi.

Tayyip Talha Sanuç’un performansına parantez açan Mehmet Topal, “Joe Worrall bugün kötü performans göstermedi. Görevini yaptı. Elinden gelenin en iyisini yaptı. Tayyip Talha da Beşiktaş için çok önemli oyuncu. Çok beğeniyorum. Ciddi bir sakatlık döneminden çıktı. Formunu yakalarsa Beşiktaş için çok önemli oyuncu olacak” diye konuştu.

“ÇOK BÜYÜK BİR GÜÇ OLACAK”

Beşiktaş’ta Ernest Muçi’ye dikkat çeken İlker Yağcıoğlu, “Muçi önümüzdeki sezon Beşiktaş adına çok büyük bir güç olacak. Buna hepimiz ilk geldiği günden itibaren eminiz ve söylüyoruz. Takım biraz daha rahatlamış gibiydi. Biraz daha öne gitti ve hızlı atak yapmaya çalıştı. Ama oyun kontrolünü eline alan Beşiktaş’ı yine izleyemedik” dedi.

Beşiktaş’ın oyun yapısını yorumlayan İlker Yağcıoğlu, “Oyuna hükmeden, sürekli topa sahip olup oyunu kendi istediği gibi yönlendiren Beşiktaş yoktu. Zaman zaman Ankaragücü topa daha çok sahip oldu. Ve Ankaragücü’nün Beşiktaş kalesine de gelebildiğini de gördük” diye konuştu.

Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon için muhtemel problemlerine değinen İlker Yağcıoğlu, “Bunlar önümüzdeki sezon için Beşiktaş’ın halletmesi gereken problemler. Oyuna hükmetmek, topa sürekli sahip olmak ve çok fazla rakibi kendi kalene getirmemek. Bunları şu an için yapamıyor. Ama mağlubiyetler serisinin ardından gelen bu galibiyet Beşiktaş adına en azından tebessüm yaratmıştır. Önümüzdeki sezonun takımına bu kadrodan kimler kalır kimler kalmaz yavaş yavaş ona bakmak lazım. Bu altı haftalık performansa mı bakılacak yoksa 38 haftaya mı bakmak lazım. Son haftalarda bazı oyuncular kıpırdanır ve sizi kandırır. Önümüzdeki yıla başlayınca yine aynı şekilde devam eder. Beşiktaş buna dikkat etmeli” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın gelecek sezon yapılanması hakkında konuşan İlker Yağcıoğlu, “Önümüzdeki yıl değişimi yapmak kolay değil. Bazı oyuncular da mecbur kalacak. Yabancıları yollamak, yenilerini almak ciddi anlamda külfet. Serdar hoca acaba şöyle der mi? 4 maç ve 9 puan aldım. 2.1 puan ortalaması yapıyor, 33 haftada da 74 puan yapar. Keşke ben kalsaydım da diyebilir Serdar hoca. Şu ana kadar çalışanların içinde puan ortalaması en yüksek hoca. Onu da tebrik edelim” yorumunda bulundu.

Son olarak Serdar Topraktepe’ye dikkat çeken İlker Yağcıoğlu, “Serdar Topraktepe, Beşiktaş’a hizmet etmiş çok iyi bir futbol adamı. Başarılı olmasını diliyorum” dedi.

“FARKIN NEDENİ SERDAR TOPRAKTEPE”

Beşiktaş’taki farkın Serdar Topraktepe’den kaynaklandığını belirten Mehmet Özdilek, “Beşiktaş’ta bu farkın nedeni Serdar hocanın takıma tekrardan ikinci kez gelmesi. 20 yaşından beri camianın içinde olan birisi. Alt kategorilerlerde birçok yaş grubunda antrenörlük yapmış, scout ekibinde bulunmuş, Beşiktaş’ın ivmesini bilen biri” diye konuştu.

Serdar Topraktepe’nin Beşiktaş için en iyi tercih olduğunu vurgulayan Mehmet Özdilek, “Santos ile birlikte Santos’un ekibinde olmasına rağmen Serdar hocanın aktif çalıştığını düşünmüyorum. Bu süreçte seçilebilecek en iyi tercih olduğunu gösterdi” yorumunda bulundu.

Saha içindeki futbolculara dikkat çeken Mehmet Özdilek, “Beşiktaş’ta tüm oyuncular genel hatlarıyla doğru mevkilerde oynadı. Mevcut kadro içinde de doğru bir ilk 11 vardı. Belki sadece ön tarafı eleştirebiliriz. Gol atmasına rağmen çok fazla oyun içinde olmayan Muleka vardı. Ama bugün itibariyle tek tek oyuncu performansından çok 5 haftadır kazanamayan Beşiktaş takımı kazanmayı başardı” dedi.

Ankaragücü’yle kupada oynanacak maça vurguda bulunan Mehmet Özdilek, “Beşiktaş’ın tekrar galibiyeti hatırlaması, oyunsal anlamda ritim yakalar gibi olması sevindirici. Ama mutlu eder mi? Etmemeli. Esas randevu salı günü Ankara’da kupanın ilk ayağında olacak. Beşiktaş’ın kupayla bir sezonu kapatması çok değerli olacaktır. Ankaragücü galibiyeti hafta içi oynanacak maç öncesi bir moral oldu. Şu saatten sonra eksiklerin önemli olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş’ın tek bir hedefi var o da bu kupayı kazanmak. Ne gerekiyorsa yapmaya çalışacaktır” açıklamasını yaptı.

Hücum hattındaki tercihleri değerlendiren Mehmet Özdilek, “Rashica sol kanat oyuncusu değil, sağda daha etkili ama sağda da Ghezzal var. Oyuna bakarsak ikisi de iyi oynadı. Muleka uzun zamandır kadroda olmadığı için onun getirdiği sıkıntılar oldu. Genel hatlarıyla bakıldığı zaman Aboubakar ilk aklımıza gelir ama onunda sezon başı itibariyle durumu hep tartışılır halde” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir